Geniş Alın İçin Çözüm Önerileri

By |22.10.14 28 comments

Geçenlerde bir izleyicimden mail aldım geniş bir alnı olduğunu ve bazen bu gözüne çok battığını nasıl daha güzel görünebileceğini sormuş. Bende biraz araştırdım alnını nasıl daha orantılı bir şekilde gösterebileceği ile ilgili detaylar yakaladım...
Umarım sevgili izleyicime ve bu konudan rahatsız olanlara faydalı olur.
kakül-modelleri

Alnı geniş olanlar için saçlarınızın kesimi ve modeli çok önemli. En bilindik ama en işe yarayan kahkül kestirip alnı biraz örterek daha güzel ve daha oval bir görüntü yakalamak en iyi fikirler arasında. Hem yüzünüz daha güzel hem de daha ince görünecek.

geniş-alın-saç-modelleri

Diğer bir çözüm ise bob kesimBu saç modelinde Rihanna örneğinde ki gibi saçlar öne gelerek alnını örtüyor ve gayet hoş bir görüntü ortaya çıkıyor.

yüz-şekline-göre-saç-modelleri

Yüz şeklinize göre katlı bir kesim yaptırabilirsiniz. Burada ki önemli nokta katlar öne gelecek şekilde bir model kullanmanız.

yüz-şekline-göre-kaş-şekilleri

Biliyorsunuz ki kaşlar yüz şekli ve ifademizi çok etkiliyor. Alnı geniş olanlar kalkık ve köşeli kaşlardan uzak durun bunun yerine düze yakın kaş modellerini tercih edin.Ve son önerim makyaj tekniği ile nasıl alnınızı daraltırsınız bu videoda uygulamalı gösterilmiş.

Sevgiler...

28 yorum: Leave Your Comments

 1. Bu tavsiyeler işime yaradı uygulayacağım teşekkürler moda düşleri :)

  YanıtlaSil
 2. benimde alnım çok geniş perçem kullanıyordum ama sıkıldıma rtık uzatmaya karar verdim düz kahkül kestirdim yakışmadı saçlarım çom az çünkü ayrık ayrık duruyor sizce napmalıyım ya bıktım artık bende herkes gibi saçımı rahatça arkaya atabilmek istiyorum

  YanıtlaSil
 3. Merhaba bob kesim deneyebilirsin yada saçlarını katlı kesim kestirerek katların yüzüne yakın kullanabilirsin.
  Makyaj tekniği ile alnını daraltabilirsin.
  Topuz kullandığın zamanlar öne doğru dağanık bukleler düşecek şekilde modeller deneyebilirsin.

  YanıtlaSil
 4. Benimde alnim acik ama saclarim dalgali bana nasik bir kesim gider

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ayşe saç en ideal saç kesimi için yüz şeklinin nasıl olduğuda çok önemli (oval, yuvarlak, kare vb. ) O yüzden yüz şeklinin nasıl olduğunuda göz önünde bulundurmalısın.
   Saçlarını öne düşen katlar yapabilirsin veya bob kesim yaparak yine dalgalı kullanabilirsin.Ama dediğim gibi yüz şeklinde çok önemli.

   Sil
 5. Benimde alni acik saclarimda dalgali bana nasil bir kesim olur

  YanıtlaSil
 6. Merhaba benim saçlarım dalgali.. yüzüm yuvarlak ve alnim çok açık.. ne yapmam gerekiyor :(( bir de percem yapınca dalgali olduğu için çok çirkin duruyor :::(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba saçlarına çene hizasında katlar kestirebilir ve bu katları yüzüne gelicek şekilde model verebilirsin.Ayrıca saçını yandan ayırıp saçlarının bir bölümünün yüzüne gelmesini sağlayabilirsin.Böylelikle hem alnını gizlemiş olursun hem de yüzün daha küçük görünür.Umarımı yardımcı olabilmişimdir. Sevgiler :)

   Sil
 7. Benim yüzüm uzun ve alnım çok geniş saçlarından çok az ne yapabilirim her saçı demedim ama yakışmıyor sizce nasıl bir saç modeli yapmalıyım kahkül yakışır mı kestiripte pişman olmak istemiyorum sacim az ayrikmi dururki

  YanıtlaSil
 8. Merhaba
  Kahkül geniş alın için en iyi çözümlerden biri. Yalnız saçların seyrek olduğu için, kestirmeyi düşünüyorsan daha kalın bir kahkül kestirebilirsin.
  Yakışıp yakışmadığını öğrenmek için arkadan saçlarını öne getirip deneyebilirsin.
  Ama kahkül kestirmek istemezsen saçlarını yandan ayırıp öne gelen saçları katlar vererek model yapabilirsin.

  YanıtlaSil
 9. alnım çok açık kahkül yaptırdım yakışmadı bob kesim yaptım olamdı kat kat kestirdim yine olmadı ayrıca saçlarımda gayette gür napabilirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçlarını yandan ayırarak saçın bir bölümünün yüzüne düşmesini saglayabilirsin :) Her modeli denemişsin fakat geniş alnı olan herkes aynı yüz şekline sahip değil. O yüzden deneme yanılma yoluyla en iyi sonuca ulaşabilirsin.

   Sil
 10. kahkül yaptırdım işe yaramadı perçemdende sıkıldım kat kat kestirdim düz kestirdim yani hpsini yptm hiç bi işe yaramadı napmalıyım

  YanıtlaSil
 11. Alnim genis ince telli saclarim var ne yakisir sizce

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Arzu
   İnce telli saçlarınını daha hacimli görünmesi için katlı bir kesim yaptırabilirsin.
   Eğer yüz şekline yakışıyorsa yandan kahkülü deneyebilirsin sevgiler...

   Sil
 12. merhaba ;
  benımde alnım cok aşırı derecede acık ve öne doğru baskın :( saçlarım çok ince telli ve az nasıl kesim yaptırabilirim toplayamıyorum bile saçımı

  YanıtlaSil
 13. merhaba benımde alnım aşırı derecede açık öne doğru çıkık baskın yani ve saçlarım ince telli az :( nasıl kesim yapabılırım yardımcı olur musunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katlı kesim saçların ince telli olduğundan sana uygun olmayacaktır. Bob kesim deneyebilirsin.
   Veya yandan kahkül ve küt model sana yakışacağını düşünüyorum.

   Sil
 14. Alnım açık kahkül kestirdim ama kahküller düz durmuyor ve sürekli iki yana ayrılıyor ve kalın kaş yakışır mı

  YanıtlaSil
 15. Muhtemelen saç şeklinden kaynaklanıyordur. Saçlarını nemliyken fön makinesi yada düzleştiriyle şekil verip sprey sıkarsan uzun süre bozulmadan kalacaktır. Kalın kaş Yakışır mı bilemiyorum çünkü yüz ve göz şekli bu konuda önemli olduğu için bu konuda bir şey diyemeyeceğim.

  YanıtlaSil
 16. Peki ya hem alın açık hem de kıvırcık saçlıysak napmalı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba kıvırcık saç için bob kesim yapıp uzun bölümleri yüzüne gelicek şeklide kullanabilirsin.

   Sil
 17. Merhaba benimde alnim da acik ve kivircik sacliyim ve yuvarlak yuzluyum acaba bana kahkul yakisirmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba yüzünüz yuvarlak olduğu için düz bir kahkul yüzünüzü daha yuvarlak gösterebilir o yüzden size önerim yan kahkul modelleri.

   Sil
 18. Alnı geniş olarak, vermiş olduğunuz bilgiler işimize çok yaradı teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 19. Benimde alnım açık saçımı toplayamıyorum bile artık çok sıkıldım napabiliriim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba yüz şeklinizi bilmediğim için size net bir öneri veremeyeceğim maalesef. Ama eğer yüzünüze yakışıyorsa yandan kahkül deneyebilirsiniz.

   Sil

Değerli Yorumunuz İçin Teşekkür Ederim ♥